WIECZORNICAŚRODOWISKOWA
„Ojczyzna nasza – nasza Polska”
W dniu 13.11.2022. miał miejsce w naszej szkole najważniejszy akcent obchodów Święta Niepodległości – wieczornica środowiskowa - upamiętniająca szczególną dla każdego Polaka datę – 11. listopada1918 r. – dzień, w którym po 123.latach nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną niezawisłość.
Zgromadzona publiczność miała możliwość zapoznać się z programem artystycznym zaprezentowanym przez naszą młodzież oraz przez występujący gościnnie zespół ludowy „Swojacy”. Do naszej inicjatywy włączyli się również P. Wioletta Kołodziej - absolwentka naszej szkoły, a obecnie rodzic jednego z uczniów, a także P. Grzegorz Bednarczyk.
Niezapomniane chwile wzruszeń będących naszym udziałem zawdzięczamy m.in. obcowaniu z poruszającą literaturą epoki romantyzmu, która łączy się w naszej kulturze nierozerwalnie z okresem zrywów niepodległościowych i walk Polaków o utraconą niepodległość, zarówno orężem, jak i mocą ducha. Tegoroczna rocznica Święta Niepodległości w sposób wyjątkowo symboliczny skorelowana jest z obchodzonym w naszym kraju Rokiem Romantyzmu, co znalazło odzwierciedlenie w naszym programie artystycznym. W dużej mierze opierał się on na utworach największych polskich romantyków. Wymowę oraz interpretację tychże utworów prezentowanych przez naszych artystów wzbogacała oprawa muzyczna, m.in. kompozycje szopenowskie w wykonaniu naszej niezastąpionej Pani Urszuli Wnuk.
Osoby odpowiedzialne za naszą inicjatywę artystyczną to:
- scenariusz i przygotowanie uczniów – recytatorów oraz lektorów - Małgorzata Zezula
- oprawa muzyczna - Urszula Wnuk oraz zespół „Swojacy”
- prezentacja multimedialna – Anna Jurzyńska
- scenografia – Marta Podsiadła
Aktorzy: Marysia Niekłań (recytacja i konferansjerka), Michał Niezgoda (recytacja i konferansjerka), Marcysia Całka ( recytacja), Ania Bogacz (recytacja), Bartek Grzywa (recytacja), Damian Kuzioła (recytacja i śpiew), Kacper Kuzioła (recytacja i śpiew), Natalia Kałdonek (recytacja i gra na skrzypcach), Szymon Depta (recytacja), Wioletta Kołodziej(recytacja), Grzegorz Bednarczyk.
Małgorzata Zezula